top of page

PODVOZEK

Hlavním nosným prvkem maringotky je ocelový podvozek o dvou nápravách a nosnosti až 8t. Podvozek je osazen tažným zařízením, které je možno umístit na obě strany maringotky. Spodní hrana je tvořena pozinkovaným plechem.

KONSTRUKCE STĚN A STROPU

Hlavní nosnou konstrukci jsou profily ze sušeného a tvarově stálého dřeva (KVH) ve sloupkovém systému. Vnitřní záklop tvoří desky ze skládaného lepeného dříví (překližka), která zaručuje prostorovou pevnost.

TEPELNÁ IZOLACE

Skladby jsou voleny jako difúzně otevřené s parobrzdou při vnitřní straně skladby. Tepelnou izolací mezi sloupky konstrukce je dřevovláknitá hmota zajišťující objemovou stálost materiálu (nehrozí tak sedání desek ve stěnách). Při vnější straně je celá konstrukce zaklopena hydrofobizovanými dřevovláknitými deskami, které eliminují tepelné mosty přes sloupky konstrukce a současně fungují jako pojistná hydroizolace. 

ZDROJE

Jako hlavní zdroj vytápění jsou instalována krbová kamna o výkonu 4 kW s třísložkovým komínem. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler o objemu 20 l.

POVRCHY A MATERIÁLY

Vnitřní povrch stěn a stropu - překližka s povrchovou úpravou v bezbarvém matném laku 

Podlaha - dřevotřískové desky s povrchovou úpravou v matném laku s barevným odstínem

Fasáda - vlnitý plech s antracitovým odstínem a texturním povrchem 

Okna - dřevěná okna v barevném odstínu s dvojsklem (vnější zasklení je lepené bezpečnostní sklo) a vícebodovým kováním

Dveře - vstupní dveře ve formě proskleného okna s vnějším otevíráním

VNITŘNÍ VYBAVENÍ

Každá maringotka je vybavena plnohodnotnou kuchyní, koupelnou, úložným prostorem a dvěma patry na spaní.

Kuchyně - lednice (o objemu 109 l s mrazící přihrádkou 14 l), nerezový dřez, klasická mísící baterie, varná deska, zásuvky pro lepší organizaci a vysoká potravinová skříň

Koupelna - sprchový kout s hlubokou vaničkou a skleněnou zástěnou, umyvadlo, splachovací klozet (dle varianty) a otevřená skříňka pod umyvadlem

Spací patra - vyvýšená patra přístupné po schodišťovém žebříku, patra jsou o rozměrech 2,0/2,5 m a 1,5/2,5 m

Obývací část - šatní skříň s pohovkou včetně skrytého úložného prostoru.

INDIVIDUÁLNÍ NASTAVENÍ

B A R E V N O S T

Součástí nabídky je možnost volby z několika materiálových a barevných variant podle vašich osobních preferencí.

kuchyně_typová.jpg

D O P R A V A  A  U M Í S T Ě N Í

Po zhodnocení finálního místa umístění maringotky je možné do nabídky zahrnout i přepravu a usazení. Ceny jsou individuální a odvíjejí se od mnoha faktorů (vzdálenost, dostupnost od zpevněné komunikace, výškové rozdíly apod.). Pro jasnější představu nás kontaktujte a my vám celý proces upřesníme.

DSCF0362_result.jpg

E N E R G E T I C K É  V A R I A N T Y

Maringotka je navržena v základních dvou energetických variantách STAY a MOVE. Je možná i kombinace obou variant - každý takový požadavek je s vámi konzultován a výsledkem je optimální řešení šité na míru. Od zvoleného řešení se odvíjí i konečná cena.

S T A Y

Maringotka je připojena na běžně dostupné sítě a čerpá z externích zdrojů.

 

Elektroinstalace je navržena na napětí 240 V, pod maringotkou je hlavní přípojný bod, měření je mimo objekt. V úložném skříňovém prostoru jsou jednotkové pojistky. Elektroinstalace je roztažena ke koncovým prvkům, součástí je i slaboproudá příprava. Vaření probíhá na elektřině.

Voda i kanalizace jsou napojeny pomocí přípojek na hlavní přípojný bod maringotky. Na všech armaturách je stejná voda jako z řadu. K ohřevu vody slouží elektrický bojler. 

Hlavním zdrojem vytápění jsou krbová kamna a případně elektrický přímotop, který zajišťuje temperaci objektu.

M O V E

Maringotka není připojena k žádným externím zdrojům.

Elektroinstalace je navržena stejně jako v případě varianty STAY, avšak hlavním zdrojem je fotovoltaická elektrárna o výkonu 2,6 kWp umístěná na střeše objektu. Vyrobená elektřina je uchovávána v bateriovém poli o kapacitě 4,8 kWh (předpokládaný denní zisk je 8 kWh/den v letních měsících, což by mělo pokrýt běžnou spotřebu maringotky). Lednice je bez mrazící přihrádky a vaření probíhá na plynovém hořáku.

Voda je dělena na užitkovou a pitnou. Užitková voda je jímána ze střechy objektu do kapacitního nadzemního zásobníku a rozvedena do všech armatur, čištěna je pouze od mechanických nečistot. Pitná voda je získávána dodatečným čištěním (reverzní osmóza) nebo je donášena do připraveného zásobníku, ze kterého je veden samostatný rozvod. K ohřevu vody slouží elektrický bojler, k dispozici je pouze teplá užitková voda.

Likvidace splaškových vod je řešena kořenovou čističkou nebo vyváženým podzemním zásobníkem (tato řešení nejsou součástí naší dodávky). Výraznou úsporou v objemu splaškových vod může být instalace separačního záchodu.


 

DETAILY
bottom of page